dobry dietetyk internetowy, czyli kto?

Według mnie dobry dietetyk internetowy czy skuteczny psychodietetyk online ma za zadanie przede wszystkim słuchać. Rozmowy o potrzebach, obawach, trudnościach czy planach to osobiste i często bardzo wrażliwe tematy, z którymi psychodietetyk pomaga się uporać. Psychodietetyczne konsultacje online umożliwiają pogawędkę często w bardziej sprzyjającej atmosferze niż stacjonarnie.

Podczas internetowych konsultacji nadal liczą się głównie wiedza i doświadczenie dietetyka oraz empatia i kreatywność psychodietetyka. Warto jednak pamiętać, że to tutaj ważą się losy Twojego zdrowia, samopoczucia i satysfakcji z diety, a sukces będzie bardziej realny przy komfortowej relacji z dietetykiem czy psychodietetykiem. Psychodietetyk internetowy, czy prowadzone przez niego konsultacje online, niezmiennie służy Tobie i ma za zadanie m.in. wprowadzenie indywidualnej, skutecznej diety czy uporanie się z zaburzeniami odżywiania.

Wszystko o dietetyku online

Dietetyk online to specjalista zajmujący się wpływem żywności na zdrowie i wygląd człowieka. Uczy zasad zdrowego odżywiania, a także opracowuje zalecenia żywieniowe dla ludzi, którzy chorują na różne choroby przewlekłe. W dzisiejszych czasach wielu dietetyków swoją prace wykonuje zdalnie, poprzez internet.

Jak pracuje dietetyk online?

Obecnie praca online nie dziwi nikogo. Podobnie jak i w przypadku dietetyków online, którzy w czasach kiedy panuje kult szczupłej sylwetki, a równocześnie jest coraz więcej osób otyłych, mają pełne ręce roboty. Zaletą korzystania z usług dietetyka online jest na pewno to, że pacjenci czują się bardziej anonimowi, niż w przypadku spotkań w przychodni. A ma to duże znaczenie, zwłaszcza w przypadku osób z dużą nadwaga, które często mają pełno kompleksów i nie lubią wychodzić z domu.

Zadania dietetyka online

Głównym wyzwaniem przed którym staje dietetyk online poznań to dobranie diety tak, aby była ona skuteczna i smaczna. Ułożenie odpowiedniego jadłospisu musi być poprzedzone szczegółowym wywiadem na temat stanu zdrowia pacjenta, wszystkich jego chorób, jeśli takowe są. Jest to bardzo ważne ponieważ inna dieta będzie dla cukrzyka, inna dla alergika, inna dla osób, które borykają się z chorobami tarczycy, a inna dla ludzi z chorą wątrobą. Dobrze dobrana dieta musi być adekwatna do naszego sposobu życia, do tego czy uprawiamy sport, czy nie, a także do elementów, na które nie ma się wpływu.

Kto to jest psychodietetyk i jak pracuje?

Psychodietetyk to najczęściej połączenie psychologa, lekarza i dietetyka w jednym. Ponieważ jest to zawód stosunkowo nowy to nie ma on jeszcze utartych i konkretnych schematów działania. Oznacza to, że każdy specjalista może pracować inaczej, wykorzystując inne metody.

Psychodietetyk online, który pracuje stacjonarnie, lub psychodietetyk online patrzy całościowo na problemy związane z zaburzeniem odżywiania. Pracuje on z pacjentem zarówno nad strefą odżywiania jak i nad aspektem psychologicznym. Wraz z osobą chorą szuka przyczyn i trudności i stara się je wyeliminować.Jeśli zaburzenie odżywiania ma podłoże psychologiczne to psychodietetyk analizuje sferę emocji, radzenie sobie ze stresem, samoocenę pacjenta i jego asertywność.

Komu pomaga psychodietetyk?

Co prawda jest to kwestia indywidualna, ale psychodietetyk online lub taki, który pracuje stacjonarnie pomoże osobom, które pomimo stosowania różnych diet i prowadzeniu zdrowego trybu życia nie schudły, wszystkim z nadwagą i niedowagą, z otyłością, ale także takim, które zajadają stres, nie akceptują swojego wyglądu, maja anoreksje i bulimię., albo zespół gwałtownego objadania się.

Każdy psychodietetyk lub dietetyk internetowe spotkania z pacjentem organizuje tak, aby osoba chora miała zapewniony komfort i dyskrecję w trakcie spotkania oraz o to, żeby nic nie zakłóciło rozmowy. Każda osoba, której brak motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu, dla której jedzenie nie kojarzy się z niczym więcej niż z wyrzutami sumienia i ciągłą walką powinna skorzystać z usług psychodietetyka.