Dietetyk online, czyli kto?

Czy masz rację, gdy dietetyk kojarzy Ci się z sałatą?

Dietetyk jak sałata – może Ci dać dużo wartości, wzbogaci Twoją dietę i z pewnością nie utrudni życia. W takiej formie jak najbardziej, z miłą chęcią możesz mnie kojarzyć z sałatą. Natomiast sprowadzanie mojej pracy do zamiany słodyczy w diecie na warzywa i owoce, to jak znaleźć mechanika od wymiany wycieraczek. Przyznasz, trochę mało ambitne jak na oddzielną dziedzinę nauki. Dietetyk online, czy jak w moim przypadku dietetyczka, to bardziej osoba od szeroko pojętego żywienia. Zakres mojej wiedzy objąć musi najmniejszą witaminę w żywności i adekwatnie najmniejszą komórkę w organizmie, a jednocześnie biorę pod uwagę Twój budżet na zakupy czy niepodlegający negocjacjom deser po obiedzie. Czy to trochę więcej niż kilka zielonych liści musisz ocenić samodzielnie.

Czy masz rację, że psychodietetyk akurat Tobie NIE pomoże?

Często podkreślam: mogę dać Ci całą moją wiedzę, ale nadal to Ty musisz jej użyć. Po co więc psychodietetyk? Szukasz pomocy, więc z czymś sobie nie radzisz. Może wiesz już, że diety cud odchudzają tylko portfele, może martwi Cię brak kontroli nad tym co wkładasz na talerz, a może jesteś w trakcie psychoterapii i potrzebujesz ustabilizować swój sposób żywienia. Podobnie w sytuacji, gdy wiesz jak powinno wyglądać zdrowe żywienie, ale jadłospis nie rozwiązuje Twoich wątpliwości – czegoś tu brakuje. I jest to prawdopodobnie przedrostek psycho- przed dietetykiemPsychodietetyk czy psychodietetyczka mają tych kilka narzędzi więcej, dzięki którym pomagają znaleźć właściwe dla Ciebie sposoby wprowadzania zmian, zamiast pokazywać Ci jedynie gdzie jest Twój cel. Brzmi to wszystko ogólnie, bo ciężko pisać o wszystkich wyjątkowych sytuacjach. Dlatego jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat tego zawodu, to już opowiadam.

Czy masz rację, że dietetyk online to nadal żywa współpraca?

Oh, to by było znakomite ułatwienie, gdyby choć połowę mojej pracy przejął jakiś robot. Po drugiej stronie jednak zawsze jestem ja i moja praca. Dietetyk online to nic innego jak wizyta domowa Twojego specjalisty. Zamiast przebijania się przez miasto w godzinach szczytu możesz połączyć się ze mną ze swojego łóżka. Nie musisz też popijać wody, bo przecież nie zweryfikuję czy w kubku pływa oranżada. Nie ukrywając, gdy masz mnie dość możesz po prostu zgłosić „problemy z zasięgiem”. Czy dietetyk online, to w takim razie żart? Nie, jeżeli Twoje żywienie również nie jest dla Ciebie żartem. Merytoryka, przygotowanie, wnikliwość i zaangażowanie z mojej strony nie ulegają żadnej zmianie, za to znacząco zwiększa się Twój komfort. Możemy wykorzystać komunikatory, skorzystać z rozmowy telefonicznej lub skupić się na kontakcie mailowym, to wszystko decyzje, które podejmujesz osobiście. Pierwsza z nich pozostaje jednak stała – musisz chcieć zmiany. Decyzja podjęta? To do mnie napisz!